Nazirlər Kabinetinin Qərarları
“Bioloji fəallığa malik qida əlavələrinin ekspertizadan keçirilməsi Qaydası”nın təsdiq edilməsi haqqında
• № 287
“İnsan orqan və (və ya) toxumalarının transplantasiyası haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun tətbiqi ilə bağlı bəzi normativ hüquqi aktların təsdiq edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2011-ci il 17 noyabr tarixli 187 nöm
• № 193
“Tütündən istifadənin zərəri və ətraf mühitdəki tütün tüstüsünün ziyanlı təsiri barədə əhalinin maarifləndirilməsinin əsas istiqamətləri və üsulları”nın təsdiq edilməsi barədə
• № 192
“Məktəbəqədər təhsil müəssisələrində əlavə müayinə və müalicəyə ehtiyacı olan uşaqlara əlavə müalicə-bərpa xidmətinin göstərilməsi Qaydası”nın təsdiq edilməsi haqqında
• № 73
“Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyinə uyğun olaraq müsadirə edilmiş narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin və onların prekursorlarının məhv edilməsi Qaydası”nın, “Narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin dövriyyəsinə
• № 35
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2011-ci il 3 noyabr tarixli 182 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin strukturuna daxil olmayan tabeliyindəki qurumların siyahısı”nda dəyişikliklər edilməsi barədə
• № 20
“Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin Respublika Talassemiya Mərkəzi haqqında” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2017-ci il 15 avqust tarixli 330 nömrəli qərarında dəyişikliklər edilməsi barədə
• № 19
“Narkotik vasitələrin və psixotrop maddələrin tibbi məqsədlərlə istifadə edilməsi qaydasının və şərtlərinin, habelə narkomanlıq xəstəliyinə düçar olan şəxslər barəsində tibbi tədbirlərin tətbiq edilməsi Qaydası”nın təsdiq edilməsi

About the composition of the board of the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan
No. 187 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated November 17, 2011 "On approval of some normative legal acts related to the application of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Transplantation of Human Organs and (or) Tissues"
• № 193
On the approval of "The main directions and methods of educating the population about the harm of tobacco use and the harmful effects of tobacco smoke in the environment"
• № 192
On the approval of the "Rule on the provision of additional treatment-rehabilitation services to children who need additional examination and treatment in preschool educational institutions"
• № 73
"Regulation on the destruction of confiscated drugs, psychotropic substances and their precursors in accordance with the legislation of the Republic of Azerbaijan", "Circulation of narcotic drugs, psychotropic substances"
• № 35
On making changes in the "List of subordinate institutions not included in the structure of the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan" approved by the decision No. 182 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated November 3, 2011
• № 20
On making changes to the decision No. 330 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan "About the Republican Thalassemia Center of the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan" dated August 15, 2017
• № 19
Approval of the "Rules and conditions for the use of drugs and psychotropic substances for medical purposes, as well as the Regulation on the application of medical measures to persons suffering from drug addiction"