Nazirlər Kabinetinin Qərarları
“Bioloji fəallığa malik qida əlavələrinin ekspertizadan keçirilməsi Qaydası”nın təsdiq edilməsi haqqında
• № 287
“İnsan orqan və (və ya) toxumalarının transplantasiyası haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun tətbiqi ilə bağlı bəzi normativ hüquqi aktların təsdiq edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2011-ci il 17 noyabr tarixli 187 nöm
• № 193
“Tütündən istifadənin zərəri və ətraf mühitdəki tütün tüstüsünün ziyanlı təsiri barədə əhalinin maarifləndirilməsinin əsas istiqamətləri və üsulları”nın təsdiq edilməsi barədə
• № 192
“Məktəbəqədər təhsil müəssisələrində əlavə müayinə və müalicəyə ehtiyacı olan uşaqlara əlavə müalicə-bərpa xidmətinin göstərilməsi Qaydası”nın təsdiq edilməsi haqqında
• № 73
“Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyinə uyğun olaraq müsadirə edilmiş narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin və onların prekursorlarının məhv edilməsi Qaydası”nın, “Narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin dövriyyəsinə
• № 35
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2011-ci il 3 noyabr tarixli 182 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin strukturuna daxil olmayan tabeliyindəki qurumların siyahısı”nda dəyişikliklər edilməsi barədə
• № 20
“Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin Respublika Talassemiya Mərkəzi haqqında” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2017-ci il 15 avqust tarixli 330 nömrəli qərarında dəyişikliklər edilməsi barədə
• № 19
“Narkotik vasitələrin və psixotrop maddələrin tibbi məqsədlərlə istifadə edilməsi qaydasının və şərtlərinin, habelə narkomanlıq xəstəliyinə düçar olan şəxslər barəsində tibbi tədbirlərin tətbiq edilməsi Qaydası”nın təsdiq edilməsi

Решения Кабинета Министров
Об утверждении «Правил проведения экспертизы пищевых добавок, обладающих биологической активностью».
• № 287
Постановление Кабинета Министров Азербайджанской Республики от 17 ноября 2011 года № 187 «Об утверждении некоторых нормативных правовых актов, связанных с применением Закона Азербайджанской Республики «О трансплантации органов и (или) тканей человека»
• № 193
Об утверждении «Основных направлений и методов просвещения населения о вреде употребления табака и вредном воздействии табачного дыма на окружающую среду»
• № 192
Об утверждении «Правила о предоставлении дополнительных лечебно-реабилитационных услуг детям, нуждающимся в дополнительном обследовании и лечении, в дошкольных образовательных организациях»
• № 73
«Положение об уничтожении конфискованных наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров в соответствии с законодательством Азербайджанской Республики», «Обращение наркотических средств, психотропных веществ»
• № 35
О внесении изменений в «Перечень подведомственных учреждений, не входящих в структуру Министерства здравоохранения Азербайджанской Республики», утвержденный постановлением Кабинета Министров Азербайджанской Республики от 3 ноября 2011 года № 182.
• № 20
О внесении изменений в решение Кабинета Министров Азербайджанской Республики №330 «О Республиканском центре талассемии Министерства здравоохранения Азербайджанской Республики» от 15 августа 2017 года
• № 19
Утверждение «Правил и условий применения наркотических средств и психотропных веществ в медицинских целях, а также Положения о применении медицинских мер к лицам, страдающим наркоманией»