2022/2023-cü tədris ili üçün rezidenturaya qəbul olanların NƏZƏRİNƏ!
2022/2023-cü tədris ili üçün Azərbaycan Tibb Universitetinin rezidenturasının boş qalan yerlərə qəbul olmuş şəxslər Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi ilə mülki-hüquq müqaviləsi bağlamalı və qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Rezidenturaya qəbul olmuş şəxslər portal.edu.az platformasında qeydiyatdan keçdikdən sonra siyahıda göstərilən sənədlərin əslini və surətini aşağıda qeyd olunan tarixdə və ünvanda şəxsən təqdim etməlidirlər:
• Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları – şəxsiyyət vəsiqələrini, əcnəbilər – pasportlarını və (və ya) icazə vəsiqələrini, vətəndaşlığı olmayan şəxslər – yaşadıqları ölkənin hüdudlarından kənara getmək üçün onlara verilən sənədləri və ya icazə vəsiqələrini;
• əsas (baza ali) tibb təhsili haqqında sənədi: cari ilin məzunları – təhsil müəssisəsi tərəfindən verilən arayışı, əvvəlki illərin məzunları – diplomu;
• xarici ölkələrdə ali təhsil almış şəxslər - Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi tərəfindən verilən ixtisasın tanınmasını və ekvivalentliyinin müəyyən edilməsini təsdiq edən sənədləri;
• xarici ölkələrdə ali ixtisas təhsili almış, diplomdan sonra ixtisaslaşma keçmiş Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları olan həkimlər Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi tərəfindən verilən “Tibbi və əczaçılıq fəaliyyəti ilə məşğul olmağa buraxılması barədə şəhadətnamə”ni.
Tarix və ünvan:
26 sentyabr 2022-ci il saat 14:00-16:00 Azərbaycan Tibb Universitetinin rezidentura şöbəsi (Ünvan: Bakı ş.,Ənvər Qasımzadə k.,14)

Для поступивших в ординатуру на 2022/2023 учебный год!
На 2022/2023 учебный год зачисленные на вакантные места ординатуры Азербайджанского медицинского университета должны подписать гражданско-правовой договор с Министерством здравоохранения Азербайджанской Республики и зарегистрироваться.
После регистрации на платформе portal.edu.az поступающие в резиденцию должны лично предоставить оригиналы и копии перечисленных документов в дату и адрес, указанные ниже:
- Граждане Азербайджанской Республики - их удостоверения личности, иностранцы - их паспорта и (или) разрешения, лица без гражданства - выданные им документы или разрешения на выезд за пределы страны их проживания;
- документ о базовом (основном высшем) медицинском образовании: выпускники текущего года - свидетельство, выданное образовательным учреждением, выпускники предыдущих лет - диплом;
- лица, получившие высшее образование в зарубежных странах, - документы, подтверждающие признание и эквивалентность квалификации, выданные Министерством Образования Азербайджанской Республики;
- Врачи, являющиеся гражданами Азербайджанской Республики, получившие высшее специальное образование в зарубежных странах и прошедшие специализацию после получения диплома, «Свидетельства о допуске к занятиям медицинской и фармацевтической деятельностью», выдаваемого Министерством Здравоохранения Республики Азербайджан.
Дата и адрес:
26 сентября 2022 года, 14:00-16:00, ординатура Азербайджанского Медицинского Университета (Адрес: город Баку, ул. Анвара Гасымзаде, 14)