2022/2023-cü tədris ili üçün rezidenturaya qəbul olanların NƏZƏRİNƏ!
2022/2023-cü tədris ili üçün Azərbaycan Tibb Universitetinin rezidenturasının boş qalan yerlərə qəbul olmuş şəxslər Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi ilə mülki-hüquq müqaviləsi bağlamalı və qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Rezidenturaya qəbul olmuş şəxslər portal.edu.az platformasında qeydiyatdan keçdikdən sonra siyahıda göstərilən sənədlərin əslini və surətini aşağıda qeyd olunan tarixdə və ünvanda şəxsən təqdim etməlidirlər:
• Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları – şəxsiyyət vəsiqələrini, əcnəbilər – pasportlarını və (və ya) icazə vəsiqələrini, vətəndaşlığı olmayan şəxslər – yaşadıqları ölkənin hüdudlarından kənara getmək üçün onlara verilən sənədləri və ya icazə vəsiqələrini;
• əsas (baza ali) tibb təhsili haqqında sənədi: cari ilin məzunları – təhsil müəssisəsi tərəfindən verilən arayışı, əvvəlki illərin məzunları – diplomu;
• xarici ölkələrdə ali təhsil almış şəxslər - Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi tərəfindən verilən ixtisasın tanınmasını və ekvivalentliyinin müəyyən edilməsini təsdiq edən sənədləri;
• xarici ölkələrdə ali ixtisas təhsili almış, diplomdan sonra ixtisaslaşma keçmiş Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları olan həkimlər Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyi tərəfindən verilən “Tibbi və əczaçılıq fəaliyyəti ilə məşğul olmağa buraxılması barədə şəhadətnamə”ni.
Tarix və ünvan:
26 sentyabr 2022-ci il saat 14:00-16:00 Azərbaycan Tibb Universitetinin rezidentura şöbəsi (Ünvan: Bakı ş.,Ənvər Qasımzadə k.,14)

For those admitted to residency for the 2022/2023 academic year!
For the 2022/2023 academic year, those who have been admitted to the vacant seats of the residency of the Azerbaijan Medical University must sign a civil-law contract with the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan and register.
After registering on the portal.edu.az platform, those admitted to the residency should personally submit the originals and copies of the listed documents on the date and address below:
• Citizens of the Republic of Azerbaijan - their identity cards, foreigners - their passports and (or) permission cards, stateless persons - the documents or permission cards issued to them to go outside the borders of their country of residence;
• document on basic (basic higher) medical education: graduates of the current year - certificate issued by the educational institution, graduates of previous years - diploma;
• persons who received higher education in foreign countries - documents confirming the recognition and equivalence of the qualification issued by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan;
• Doctors who are citizens of the Republic of Azerbaijan who have received higher specialized education in foreign countries and have undergone specialization after the diploma, the "Certificate on being allowed to engage in medical and pharmaceutical activities" issued by the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan.