Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın “Səhiyyə sistemi” işçi qrupunun növbəti iclası keçiriləcək
30 aprel 2026-cı ildə Azərbaycan Respublikasının Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyasının “Səhiyyə sistemi” işçi qrupunun video-konfrans formatında növbəti iclasının keçirilməsi planlaşdırılır.
Növbəti iclasın təşkilinin məqsədi “Səhiyyə sistemi” işçi qrupunun 2026-cı il üzrə Fəaliyyət Planı əsasında əsas icraçı qurumların rüblük hesabatlarının dinlənilməsi, həmçinin Naxçıvan Muxtar Respublikasında səhiyyə sahəsində mövcud problemlərin müzakirəsidir.
Görüşdə həmçinin Səhiyyə Nazirliyi tərəfindən 2026-cı ilin ilk 3 ayı ərzində görülmüş işlərin təqdimatı nəzərdə tutulub.

A meeting of the “Healthcare System” Working Group of the Business Environment and International Ratings Commission will be held.
The next meeting of the “Healthcare System” Working Group of the Business Environment and International Ratings Commission of the Republic of Azerbaijan is scheduled to be held on April 30, 2026, in a video-conference format.
The purpose of organizing the next meeting is to hear the quarterly reports of the main implementing agencies based on the 2026 Action Plan of the “Healthcare System” Working Group, as well as to discuss the existing problems in the healthcare sector in the Nakhchivan Autonomous Republic.
During the meeting, a presentation by the Ministry of Health on the work carried out during the first three months of 2026 is also planned.