Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin bayram və istirahət günləri ilə əlaqədar əhaliyə MÜRACİƏTİ
Əhalinin sağlamlığının qorunması, yoluxucu xəstəliklərin yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyi qarşıdan gələn bayram və istirahət günlərində vətəndaşları sanitar-gigiyenik qaydalara xüsusi diqqətlə yanaşmağa çağırır.
Xüsusilə yüksək həssaslıq qrupuna aid olan şəxslərə kütləvi tədbirlərdə və insanların sıx toplaşdığı qapalı məkanlarda tənəffüs yollarını qoruyan fərdi mühafizə vasitələrindən istifadə etmələri, əl gigiyenasına ciddi riayət etmələri tövsiyə olunur. Eyni zamanda, immun sisteminin möhkəmləndirilməsi məqsədilə gündəlik qidalanma rejiminə vitaminlərlə zəngin ərzaqların daxil edilməsi məqsədəuyğundur.
Səhiyyə Nazirliyi hər bir vətəndaşı sağlamlığına məsuliyyətlə yanaşmağa, şəxsi gigiyena qaydalarına əməl etməyə, özünü və ətrafındakıları mümkün yoluxma risklərindən qorumağa çağırır.

ОБРАЩЕНИЕ Министерства здравоохранения Азербайджанской Республики к населению по поводу праздничных дней
Министерство здравоохранения Азербайджанской Республики в целях охраны здоровья населения и предотвращения распространения инфекций призывает граждан уделять особое внимание санитарно-гигиеническим правилам в предстоящие праздники и выходные дни.
Лицам с повышенной восприимчивостью, рекомендует использовать индивидуальные средства защиты дыхательных путей во время массовых мероприятий и в закрытых помещениях, соблюдать гигиену рук. Также целесообразно включать в ежедневный рацион продукты, богатые витаминами.
Каждый гражданин должен с особой чуткостью и ответственностью относиться к своему здоровью, защищать себя и окружающих от возможных рисков заражения инфекциями.