Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələri tərəfindən 19-20 sentyabr 2023-cü il tarixində həyata keçirilmiş uğurlu lokal antiterror tədbirləri nəticəsində Azərbaycan Respublikasının suverenliyi tam bərpa olunmuşdur.
Lokal antiterror tədbirləri zamanı Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinin 192 hərbi qulluqçusu şəhid olmuşdur.
Şəhid olmuş hərbçilərdən 180 nəfər Müdafiə Nazirliyinin, 12 nəfər isə Daxili İşlər Nazirliyinin hərbi qulluqçularıdır. Şəhid olanlardan 1 nəfər də mülki şəxsdir.
11 nəfərin şəxsiyyəti Məhkəmə Tibbi Ekspertiza tərəfindən məhkəmə genetik müayinələr aparıldıqdan sonra müəyyənləşdiriləcəkdir.
Eyni zamanda, lokal antiterror tədbirləri nəticəsində 511 hərbi qulluqçumuz və 1 mülki şəxs yaralanmışdır.
Yaralıların ən qısa zamanda müalicəsi üçün yüksək səviyyəli peşəkar həkim briqadaları fəaliyyət göstərir və bütün zəruri tibbi tədbirlər görülür. Yaralı hərbçilərimizin tezliklə öz sağlamlıqlarına qovuşmasını arzu edirik.
Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyü və suverenliyi uğrunda şəhid olmuş bütün hərbi qulluqçularımızın əziz xatirəsini yad edir, ailələrinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı veririk.

Information of the Health Ministry of the Republic of the Azerbaijan
As a result of the successful local anti-terrorist measures carried out by the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan on September 19-20, 2023 the sovereignty of the Republic of Azerbaijan was fully restored.
192 servicemen of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan were martyred during local anti-terrorist measures.
Among the martyred servicemen, 180 are members of the Ministry of Defense, and 12 are members of the Ministry of Internal Affairs. One of the martyrs is a civilian.
The identity of 11 people will be determined by Forensic Medical Expertise after forensic genetic examinations.
At the same time, as a result of local anti-terrorist measures, 511 military personnel and 1 civilian were injured.
In order to treat the wounded as soon as possible, high-level professional medical teams operate and all necessary medical measures are taken. We wish our wounded servicemen get well as soon as possible.
We commemorate the dear memory of all our military servicemen who died for the territorial integrity and sovereignty of the Republic of Azerbaijan and offer our deepest condolences to their families and relatives.