Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyində İsveçrənin aparıcı əczaçılıq şirkətinin rəhbərliyi ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyində İsveçrənin aparıcı əczaçılıq şirkəti olan “Novartis Pharma Services AG”nin Mərkəzi Avropa Regionunun (ECC) inkişaf etməkdə olan ölkələr üzrə prezidenti vəzifəsini müvəqqəti icra edən Almaz Miftaxovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
Qonaqları salamlayan səhiyyə naziri Teymur Musayev ölkələrimiz arasında səhiyyə və tibb elmi sahəsində əməkdaşlıq üçün imkanların olduğunu qeyd edib. Əczaçılıq sənayesinin müasir səhiyyənin ən mühüm istiqamətlərindən biri olduğunu vurğulayan Teymur Musayev bu sahədə də əlaqələrin inkişafı üçün potensialın mövcudluğunu diqqətə çatdırıb.
Öz növbəsində Almaz Miftaxov şirkətin Azərbaycanın Səhiyyə Nazirliyi ilə əməkdaşlığın genişləndirilməsində maraqlı olduğunu vurğulayıb.

A meeting was held at the Ministry of Health of Azerbaijan with the management of a leading Swiss pharmaceutical company
A meeting was held at the Ministry of Health of Azerbaijan with a delegation led by Almaz Miftakhov, the acting President for Emerging Markets in the Central Europe Region (ECC) of Novartis Pharma Services AG, a leading Swiss pharmaceutical company.
Welcoming the guests, Minister of Health Teymur Musayev noted the opportunities for cooperation between the two countries in the fields of healthcare and medical science. Emphasizing that the pharmaceutical industry is one of the most important sectors of modern healthcare, Teymur Musayev highlighted the potential for further development of relations in this area.
At the end of his speech, the Minister of Health of Azerbaijan expressed confidence that cooperation would continue to expand in the future.
In turn, Almaz Miftakhov emphasized the company's interest in strengthening collaboration with the Ministry of Health of Azerbaijan.