Prezident İlham Əliyevin həyata keçirdiyi genişmiqyaslı islahatlar milli səhiyyənin müasir tendensiyalar əsasında inkişafı və əhalinin sağlamlığının artırılmasına xidmət edir
Prezident İlham Əliyevin ali dövlət vəzifəsində ilk günlərdən başlayaraq nümayiş etdirdiyi yüksək idarəçilik məharəti, milli maraqlara söykənən daxili və xarici siyasəti qısa müddətdə ona xalq arasında böyük rəğbət, sonsuz inam və etibar qazandırıb. Eyni zamanda, Prezident İlham Əliyev adını türk dünyası tarixinə Qarabağ həsrətinə son qoyan şəxsiyyət kimi yazdırıb.
Dövlət başçısının rəhbərliyi altında həyata keçirilən genişmiqyaslı islahatlar digər sahələrlə yanaşı, milli səhiyyənin inkişafına da xidmət edir. Səhiyyənin rəqəmsallaşdırılması, infrastrukturunun müasirləşdirilməsi, mütərəqqi idarəetmə prinsiplərinin tətbiqi, tibbi xidmətlərin beynəlxalq standartlara uyğunlaşdırılması, ölkənin elmi və tibbi potensialının gücləndirilməsi istiqamətində icra olunan mühüm işlər islahatların əsas istiqamətlərindəndir.
Səhiyyə Nazirliyinin kollektivi dövlət başçısını doğum günü münasibətilə ürəkdən təbrik edir, möhkəm cansağlığı arzulayır, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyeva ilə birgə Vətənimizin tərəqqisi naminə yorulmaz fəaliyyətlərində yeni-yeni uğurlar diləyir!

Проводимые под руководством Президента Ильхама Алиева широкомасштабные реформы служат развитию национального здравоохранения, основанному на современных тенденциях, и укреплению здоровья населения
Высокие управленческие способности Президента Ильхама Алиева, которые он продемонстрировал с первых дней на посту главы государства, снискали ему большую симпатию и неограниченное доверие народа. В то же время Президент Ильхам Алиев вписал свое имя в историю тюркского мира тем, что положил конец тоске нашего народа по Карабаху.
Проводимые под руководством Президента Ильхама Алиева широкомасштабные реформы, наряду с другими сферами, также служат и развитию национального здравоохранения. Цифровизация и модернизация инфраструктуры здравоохранения, внедрение соответствующих международным стандартам медицинского обслуживания прогрессивных управленческих моделей и укрепление научно-исследовательского потенциала страны является одним из основных направлений реформ, реализуемых в нашей стране.
На вершине грандиозных достижений деятельности Президента Ильхама Алиева находится историческая Победа в Отечественной войне. Результатом этой Победы стало освобождение наших оккупированных земель и восстановление территориальной целостности страны. Воплотив в жизнь идеи общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева, Президент Ильхам Алиев превратил Азербайджан в страну-победителя.
Коллектив Министерства здравоохранения искренне поздравляет главу государства с днем рождения, желает ему и Первому вице-президенту Азербайджанской Республики Мехрибан Алиевой крепкого здоровья, счастья и дальнейших успехов в их благородной и кропотливой деятельности во имя развития и процветания нашей Родины!