COP29 çərçivəsində Azərbaycanın səhiyyə naziri “TikTok”un vitse-prezidenti ilə görüşüb
BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində Azərbaycanın səhiyyə naziri Teymur Musayev “TikTok” şirkətinin vitse-prezidenti Helena Lerş ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı “TikTok” Platformasının davamlı olaraq qlobal icması arasında davamlılıq mövzusunda məlumatlılığı artırmaq və iqlim savadlılığını yüksəltmək öhdəliyinə sadiq olduğu qeyd olunub. Bu istiqamətdə üzərinə götürdüyü öhdəliklərin bir hissəsi olaraq və Azərbaycanda keçirilən COP29 konfransı çərçivəsində TikTok #ClimateAction 2024 kampaniyasına start verib.
Həmçinin, Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyi ilə səmərəli əməkdaşlığın qurulmasında da maraq ifadə olunub.

Health Minister of Azerbaijan meets with TikTok Vice President at COP29
Within the framework of the 29th session of the Conference of the Parties to the UN Framework Convention on Climate Change (COP29), the minister of health of Azerbaijan, Teymur Musayev, held a meeting with Helena Lersch, Vice President of TikTok.
During the meeting, it was noted that TikTok remains committed to raising awareness about sustainability and enhancing climate literacy among its global community. As part of its commitments in this direction, and in conjunction with the COP29 conference hosted in Azerbaijan, TikTok has launched the #ClimateAction 2024 campaign.
Furthermore, interest was expressed in establishing effective cooperation with the Ministry of Health of Azerbaijan.