Elmi-Tədqiqat Pediatriya İnstitutuna direktor təyin edilib
Səhiyyə naziri Teymur Musayevin müvafiq əmrinə əsasən Lətif Zeyniyev Elmi-Tədqiqat Pediatriya İnstitutunun direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Lətif Zeyniyev Azərbaycan Tibb Universitetinin pediatriya fakültəsini 2003-cü ildə fərqlənmə diplomu ilə bitirib.
2003-2004-cü illərdə M.Nağıyev adına Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Xəstəxanasında “Uşaq cərrahiyyəsi” ixtisası üzrə internatura keçib.
2004-2007-ci illərdə Azərbaycan Tibb Universitetinin “Uşaq cərrahlığı” kafedrasında əyani aspirantura təhsili alıb.
2008-2014-cü illərdə Azərbaycan Tibb Universitetinin “Uşaq cərrahlığı” kafedrasında assistent kimi çalışıb.
2010-cu ildə Azərbaycan Respublikası prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə “Tibb üzrə fəlsəfə doktoru” alimlik dərəcəsini alıb.
2014-2023-cü illərdə Almaniyanın Hannover, Düsseldorf və Ştutqart şəhərlərində uşaq cərrahı olaraq assistent - həkim, mütəxəssis - həkim, baş mütəxəssis - həkim, idarəedici baş mütəxəssis - həkim vəzifələrində fəaliyyət göstərib.

В Научно-исследовательский институт педиатрии назначен директор
Назначен директор Научно-исследовательского института педиатрии имени К.Фараджевой Министерства здравоохранения.
Соответствующим приказом министра здравоохранения Теймура Мусаева Лятиф Зейниев назначен директором Научно-исследовательского института педиатрии.
Лятиф Зейниев в 2003 году с отличием окончил педиатрический факультет Азербайджанского медицинского университета. В 2003-2004 годах прошел интернатуру в Больнице скорой медицинской помощи им. М.Нагиева по специальности «Детская хирургия». В 2004-2007 годах продолжил обучение в очной аспирантуре на кафедре детской хирургии АМУ. В 2010 году решением Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики получил ученую степень доктора философии по медицине.
В 2014-2023 годах в городах Ганновер, Дюссельдорф и Штутгарт (Германия) Л.Зейниев работал в должностях ассистента врача, врача-специалиста и главного специалиста.