![](/site/assets/files/8246/tedros_2.jpg)
Bu gün IX Qlobal Bakı Forumu çərçivəsində səhiyyə naziri Teymur Musayevlə Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının (ÜST) Baş direktoru Tedros Adhanom Qebreyesus arasında görüş keçirilib.
Ölkəmizə səfərinə və Qlobal Bakı Forumunda iştirak etdiyinə görə ÜST-nin Baş direktoruna təşəkkürünü bildirən Teymur Musayev COVID-19 pandemiyasına qarşı mübarizədə nüfuzlu səhiyyə təşkilatının Azərbaycanla uğurlu əməkdaşlığını, eyni zamanda qurumun verdiyi tövsiyələrin vacibliyini vurğuladı.
![](/site/assets/files/8248/tedros_1.jpg)
Azərbaycana səfərindən məmnunluğunu bildirən Tedros Adhanom Qebreyesus COVID-19-a qarşı uğurlu mübarizənin aparılmasına, ölkəmizin bu sahədə milli, regional və beynəlxalq səviyyədə həyata keçirdiyi fəaliyyəti yüksək qiymətləndirib. Tedros Adhanom Qebreyesus həmçinin Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzi ilə Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının sıx əməkdaşlıq etdiyini və Anlaşma Memorandumunun imzalandığını vurğulayıb.

Сегодня в рамках IX Глобального Бакинского форума состоялась встреча министра здравоохранения Азербайджана Теймура Мусаева и генерального директора Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Тедроса Адханома Гебрейесуса.
Поблагодарив генерального директора ВОЗ за визит в Азербайджан и участие в Глобальном Бакинском форуме, Теймур Мусаев подчеркнул успешное сотрудничество авторитетной организации здравоохранения с Азербайджаном в борьбе с пандемией COVID-19, а также важность ее рекомендаций.
Выразив удовлетворение визитом в Азербайджан, Тедрос Адханом Гебрейесус отметил успешное сотрудничество ВОЗ с нашей страной в борьбе с COVID-19. Генеральный директор ВОЗ высоко оценил деятельность, осуществляемую нашей страной в этой области на национальном, региональном и международном уровнях. Тедрос Адханом Гебрейесус также подчеркнул тесное сотрудничество Всемирной организации здравоохранения с Международным центром Низами Гянджеви и подписание Меморандума о взаимопонимании.