Leyla Əliyeva K.Fərəcova adına Elmi Tədqiqat Pediatriya və Elmi Tədqiqat Mamalıq və Ginekologiya institutlarını ziyarət edib
Dekabrın 9-da Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva K.Fərəcova adına Elmi Tədqiqat Pediatriya İnstitutunu və Elmi Tədqiqat Mamalıq və Ginekologiya İnstitutunu (6 saylı doğum evi) ziyarət edib.
Tibb ocaqlarının fəaliyyəti ilə tanış olan Leyla Əliyeva burada müalicə alan uşaqların valideynləri ilə görüşüb. Səhiyyə naziri Teymur Musayev Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidentinə bu elmi tədqiqat institutlarında yaradılmış şərait barədə məlumat verib.
Leyla Əliyeva tərəfindən hər iki tibb müəssisəsinə yüksəktezlikli süni tənəffüs cihazları, küvəzlər və digər müasir tibbi avadanlıqlar hədiyyə olunub.

Лейла Алиева посетила Научно-исследовательский институт педиатрии имени К.Фараджевой и Научно-исследовательский институт акушерства и гинекологии
9 декабря вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева посетила Научно-исследовательский институт педиатрии имени К.Фараджевой и Научно-исследовательский институт акушерства и гинекологии (родильный дом номер 6).
Ознакомившись с деятельностью медицинских учреждений, Лейла Алиева встретилась с родителями детей, проходящих здесь лечение. Министр здравоохранения Теймур Мусаев проинформировал вице-президента Фонда Гейдара Алиева об условиях, созданных в научно-исследовательских институтах.
Лейла Алиева подарила обоим медицинским учреждениям высокочастотные аппараты искусственного дыхания, кувезы и другое современное медицинское оборудование.