Nazirlər “Sağlam Radio”nun bir yaşını canlı efirdə təbrik etdilər
Səhiyyə naziri Teymur Musayev və Gənclər və İdman naziri Fərid Qayıbov "Sağlam Radio"nun bir yaşı münasibətilə “Sağlam səhər” verilişinin xüsusi qonaqları olublar.
Nazirlər radionun səhər və axşam efirlərində sağlam həyat tərzi, düzgün qidalanma, idman və psixoloji sağlamlıq, müxtəlif xəstəliklər haqqında maarifləndirici mövzuların geniş müzakirəsi, ictimaiyyətə dəyərli məlumatlar çatdırıldığını vurğulayaraq, bir il ərzindəki fəaliyyəti yüksək qiymətləndiriblər.
Səhiyyə naziri Teymur Musayevin sözlərinə görə, "Sağlam Radio” sübut etdi ki, sağlamlıq haqqında danışmaq sadə, asan, həm də faydalıdır: “Bu platformada mütəxəssislər ən mürəkkəb mövzuları hər kəs üçün anlaşılan tərzdə izah edirlər".
Gənclər və İdman naziri Fərid Qayıbov radionun idman və aktiv həyat tərzinin təşviqindəki rolunu xüsusi vurğulayıb: "”Sağlam Radio” yalnız informasiya vermir, həm də insanları aktiv həyata, sağlam yaşamağa sövq edir. Burada müzakirə olunan mövzular və idman barədə aparılan səmimi söhbətlər gənclər tərəfindən də maraqla dinlənilir”.

«Sağlam Radio» отмечает первый день рождения: министры в прямом эфире
Министр здравоохранения Теймур Мусаев и министр молодежи и спорта Фарид Гаибов стали специальными гостями программы «Sağlam səhər», приуроченной к первому юбилею радиостанции.
Министры высоко оценили работу радиостанции за прошедший год, подчеркнув значимость обсуждаемых в утренних и вечерних эфирах тем, связанных со здоровым образом жизни, правильным питанием, спортом, психологическим здоровьем и различными заболеваниями. По их словам, слушателям передаются ценные и полезные cоветы.
Министр здравоохранения Теймур Мусаев отметил:
««Sağlam Radio» доказало, что беседовать о здоровье можно просто, легко, доступно и при этом полезно. На этой платформе даже самые сложные темы эксперты Минздрава объясняют простым и понятным для всех языком».
Министр молодежи и спорта Фарид Гаибов особо подчеркнул роль радиостанции в продвижении активного образа жизни:
««Sağlam Radio» не только предоставляет информацию, но и мотивирует людей к активной и здоровой жизни. Темы, обсуждаемые в эфире, и искренние беседы о спорте и здоровом образе жизни вызывают большой интерес у молодежи».