Respublika Uşaq Sanatoriyasında şəhid ailələri üçün sanator-kurort və bərpa-müalicə xidmətləri təşkil olunur
Şəhid ailələrinə, qazilərə diqqət və qayğı dövlət siyasətinin əsas prioritet istiqamətlərindəndir. Azərbaycanın qəhrəman oğulları dövlət başçısı, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında 44 gün ərzində tariximizin ən şərəfli səhifələrindən birini yazdılar. Qələbəni şəhidlərimizin qanı, eyni zamanda, əsgər və qazilərimizin döyüşlərdə böyük fədakarlığı hesabına qazandıq. Şəhid ailələrinin övladlarına qayğı və xidmət göstərmək hər zaman mənəvi borcumuzdur.
Səhiyyə Nazirliyi mütəmadi olaraq şəhid övladlarına və onların analarına sanator-kurort və bərpa-müalicə xidmətlərini təşkil edir.
Növbəti belə bir aksiya Buzovna qəsəbəsində yerləşən Respublika Uşaq Sanatoriyasında həyata keçirilir.
Ongünlük sanator-kurort və bərpa-müalicə xidmətlərindən 28 nəfər (18 uşaq və 10 ana) yararlanır.
Respublika Uşaq Sanatoriyasında onlar həkim müayinələrindən keçir və fizioterapiya müalicələri, maqnit terapiyası, elektrostimulyasiya, elektrofarez, fonoforez, müalicəvi bədən tərbiyəsi, inqalyasiya, massaj, naftalan müalicələrini qəbul edirlər.
Eyni zamanda, istirahətlərini səmərəli və effektiv keçirməkləri üçün müxtəlif növ əyləncə tədbirləri və ekskursiyalar təşkil olunur.

Республиканский детский санаторий организует для семей шехидов санаторно-курортные и лечебно-восстановительные услуги
Забота о семьях шехидов и ветеранах войны - одно из приоритетных направлений государственной политики. Героические сыны Азербайджана под руководством главы государства, Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева за 44 дня вписали в историю нашей страны одну из самых славных страниц. Мы одержали Победу ценой крови наших шехидов. Оказывать особое внимание и проявлять заботу о детях шехидов - наш моральный долг.
Министерство здравоохранения на регулярной основе организует санаторно-курортные и лечебно-восстановительные услуги для детей шехидов и их матерей.
Очередная такая акция осуществляется в Республиканском детском санатории, расположенном в поселке Бузовна.
В общей сложности 28 человек (18 детей и 10 матерей) проходят десятидневное санаторно-курортное и реабилитационное обслуживание.
В Республиканском детском санатории они получают физиотерапию, магнитотерапию, электростимуляцию, электрофорез, фонофорез, лечебную физкультуру, ингаляции, массаж, нафталан.
Помимо этого, здесь для детей и их матерей организованы санаторно-курортные, лечебно-восстановительные услуги, а также различные развлекательные мероприятия и экскурсии для эффективного проведения досуга.