Səhiyyə naziri Sanator-Kurort Reabilitasiya Mərkəzində Vətən müharibəsi zamanı yaralanan veteranlarımızı ziyarət edib
Səhiyyə naziri Teymur Musayev Buzovna qəsəbəsində yerləşən Sanator-Kurort Reabilitasiya Mərkəzində bərpa-müalicə xidmətlərindən yararlanan Vətən müharibəsi veteranlarını ziyarət edib.
Səmimi şəraitdə keçən görüşdə Teymur Musayev 44 gün davam edən Vətən müharibəsinin təxminən otuzillik işğala son qoyulması və ərazi bütövlüyümüzün bərpası ilə nəticələndiyini bildirdi. O, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə qazanılmış möhtəşəm Zəfər tariximizə qızıl hərflərlə yazıldığını vurğuladı.
Nazir şəhid ailələrinə və veteranlara qayğının dövlət siyasətinin əsas prioritet istiqamətlərindən biri olduğunu bildirdi. Onun sözlərinə görə, xalqımız Vətən uğrunda canlarını fəda etmiş əsgər və zabitlərimizin, bütün şəhidlərimizin xatirəsini dərin ehtiramla anır: “Hər birimiz Vətən uğrunda canlarından, qanlarından, ailələrindən belə keçən və şəhidlik zirvəsinə ucalan igid Azərbaycan övladlarına həyatımızın sonuna qədər borcluyuq. Eyni zamanda, Qələbəni əsgər və zabitlərimizin döyüşlərdə böyük fədakarlığı hesabına qazandıq. Bizə bəxş etdiyiniz bu qələbəyə görə Sizə minnətdarıq”.

Министр здравоохранения навестил ветеранов Отечественной войны, проходящих лечение в Санаторно-курортном реабилитационном центре
Министр здравоохранения Теймур Мусаев навестил раненых ветеранов Отечественной войны, которым в Санаторно-курортном реабилитационном центре в поселке Бузовна предоставляются лечебно-восстановительные услуги.
Во время встречи Теймур Мусаев отметил, что Отечественная война, продолжавшаяся 44 дня, завершилась окончанием почти тридцатилетней оккупации и восстановлением нашей территориальной целостности. Было подчеркнуто, что Великая Победа, одержанная под руководством Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева, вписана в нашу историю золотыми буквами.
Министр также отметил, что забота о семьях шехидов и ветеранах войны является одним из приоритетных направлений государственной политики. По его словам, наш народ глубоко чтит память солдат и офицеров, погибших в боях за территориальную целостность Азербайджана: «Мы в неоплатном долгу перед доблестными защитниками Отечества, отдавшими свои жизни во имя освобождения нашей родины. Наши солдаты и офицеры, проявив большой героизм и отвагу, выполнили почетную миссию. Без вашей храбрости и самоотверженности наша великая Победа была бы невозможна».