Səhiyyə Nazirliyində Türkiyənin Ufuk Universitetinin nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Səhiyyə Naziri Teymur Musayev Türkiyə Respublikasının Ufuk Universiteti (Ankara) Yol Qəzalarına Yardım Fondunun Prezidenti, professor Recai Pabuççunun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirib. Görüşdə həmçinin, Ufuk Universitetinin rektoru, professor Əhməd Hakan Haliloğlu da iştirak edib.
Görüşdə Azərbaycan-Türkiyə qardaşlıq əlaqələri çərçivəsində səhiyyə və beynəlxalq əməkdaşlıq imkanları, elmi-tədqiqat və kadr hazırlığı istiqamətlərində təcrübə mübadiləsi, tibbi reabilitasiya, yol-nəqliyyat hadisələri nəticəsində xəsarət alan şəxslərə göstərilən tibbi xidmətlərin təkmilləşdirilməsi məsələləri müzakirə olunub.
Tərəflər səhiyyə xidmətlərinin keyfiyyətinin artırılması, reabilitasiya və profilaktika sahəsində müasir yanaşmaların tətbiqi, tibb tələbələri və rezidentlər üçün təcübə mübadiləsi proqramlarının təşkili, reproduktiv tibb sahəsində birgə tədqiqatlarının reallaşdırılması, eləcə də bu istiqamətlərdə müştərək layihələrin həyata keçirilməsi imkanları barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran sahələr üzrə əməkdaşlığın davam etdirilməsinin vacibliyi vurğulanıb.

A meeting was held at the Ministry of Health with a delegation from Ufuk University of Türkiye
The Minister of Health of the Republic of Azerbaijan, Teymur Musayev, met with a delegation led by Professor Recai Pabuçcu, President of the Road Accident Assistance Foundation of Ufuk University (Ankara), Republic of Türkiye. The meeting was also attended by the Rector of Ufuk University, Professor AhmedHakan Haliloğlu.
During the meeting, within the framework of Azerbaijani–Turkish fraternal relations, discussions were held on healthcare and opportunities for international cooperation, the exchange of experience in scientific research and personnel training, medical rehabilitation, and improving medical services provided to individuals injured as a result of road traffic accidents.
The parties exchanged views on increasing the quality of healthcare services, applying modern approaches in the fields of rehabilitation and prevention, organizing experience-exchange programs for medical students and residents, conducting joint research in the field of reproductive medicine, as well as the possibilities for implementing joint projects in these areas.
The importance of continuing cooperation in areas of mutual interest was emphasized during the meeting.