Səhiyyə Nazirliyində Türkmənistanın nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyində Türkmənistan Prezidenti yanında Arxadağ şəhərinin inşası üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Deryageldi Orazov ilə görüş keçirilib. Füzuli şəhərində məscidin təməlqoyma mərasimində iştirak məqsədilə ölkəmizə səfər çərçivəsində baş tutan görüşdə, həmçinin Türkmənistanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Qurbanməmmet Elyasov iştirak edib.
Qonaqları salamlayan səhiyyə naziri Teymur Musayev Azərbaycan və Türkmənistan arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin müxtəlif istiqamətlərdə, o cümlədən səhiyyə sahəsində uğurla inkişaf etdiyini qeyd edib. Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi altında ölkəmizdə səhiyyə sistemində həyata keçirilən uğurlu islahatların apardığını vurğulayan nazir, infrastruktur layihələri və tibbi xidmətlərin keyfiyyətinin artırılması istiqamətində görülən tədbirlər barədə məlumat verib.
Sonda Azərbaycanın səhiyyə naziri ölkələrimiz arasında səhiyyə və tibb elmi sahəsində əməkdaşlığın daha da dərinləşdirilməsinin əhəmiyyətini qeyd edib.
Səmimi qəbula görə təşəkkürünü bildirən Deryageldi Orazov Türkmənistanda Arxadağ şəhərinin qurulması zamanı səhiyyə infrastrukturu ilə bağlı həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verib və bu istiqamətdə təcrübə mübadiləsinin faydalı olacağını qeyd edib.
Görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər, o cümlədən gələcək əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.

A meeting with a delegation from Turkmenistan was held at the Ministry of Health
A meeting was held at the Ministry of Health of Azerbaijan with Deryageldi Orazov, Chairman of the State Committee for the Construction of the city of Arkadag under the President of Turkmenistan. The meeting took place during his visit to our country to participate in the groundbreaking ceremony of a mosque in the city of Fuzuli. The Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Turkmenistan to Azerbaijan, Gurbanguly Elyasov, also attended the meeting.
Welcoming the guests, Minister of Health Teymur Musayev noted that the friendly and brotherly relations between Azerbaijan and Turkmenistan are successfully developing in various areas, including the field of healthcare. The minister emphasized the successful reforms carried out in the healthcare system under the leadership of President Ilham Aliyev and provided information about the measures taken to improve infrastructure projects and the quality of medical services.
In conclusion, the Minister of Health of Azerbaijan highlighted the importance of further deepening cooperation between the two countries in the fields of healthcare and medical science.
Expressing his gratitude for the warm welcome, Deryageldi Orazov provided information about the healthcare infrastructure projects being implemented during the construction of the city of Arkadag in Turkmenistan and noted that experience exchange in this area would be beneficial.
During the meeting, issues of mutual interest, including opportunities for future cooperation, were discussed.