Səhiyyə Nazirliyinin rəhbərliyi və kollektivi Zəfər parkını ziyarət edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamına əsasən 27 sentyabr ölkəmizdə Anım Günü kimi qeyd edilir.
Anım Günü ilə əlaqədar Səhiyyə Nazirliyinin rəhbərliyi və kollektivi Zəfər parkını ziyarət ediblər. Onlar xatirə daşının önünə gül dəstələri düzərək şəhidlərin əziz xatirəsini ehtiramla anıblar.
Dövlət başçısının imzaladığı müvafiq Sərəncama əsasən, Vətən müharibəsində göstərdiyi misilsiz qəhrəmanlığın və qazandığı möhtəşəm tarixi Zəfərin yaddaşlarda yaşadılması, şəhidlərimizin əziz xatirəsinin əbədiləşdirilməsi məqsədilə Bakıda Vətən Müharibəsi Memorial Kompleksi və Zəfər Muzeyi yaradılır.
Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə müzəffər Azərbaycan Ordusunun şücaəti, xalq və dövlətin birliyi nəticəsində əldə olunan zəfərə və qəhrəmanlıq salnaməsinə köklənərək, tariximizin ən şərəfli səhifələrindən biri yazılıb. 27 sentyabr zəfərlə nəticələnən 44 günlük Vətən müharibəmizin və uzaq keçmişdən başlayan ədalətsiz tarixi prosesi dəyişən ərazi bütövlüyümüzün bərpa edilməsi, suverenliyin tam bərqərar olunması və torpaqlarımıza əsl sahiblərinin əbədi qaytarılmasına yol açan qürurverici gündür.

The leadership and staff of the Ministry of Health visited Victory Park
According to the relevant Decree by the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, September 27 is commemorated as Memorial Day in our country.
On Memorial Day, the leadership and staff of the Ministry of Health visited Victory Park, where they laid flowers in front of the commemorative stone at the park’s entrance and honored the cherished memory of our martyrs with deep respect.
In accordance with the Decree signed by the head of state, a Memorial Complex of the Patriotic War and a Victory Museum are being established to showcase the unparalleled heroism and great historic victory of the Azerbaijani people in the Patriotic War and to immortalize the sacred memory of our martyrs.
Relying on the unity of the people and the government, the victorious Azerbaijani Army, under the leadership of Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, inscribed one of the most glorious pages in the history of our country. September 27 is a day of pride, marking the path to the restoration of our territorial integrity, the full establishment of sovereignty, and the return to our ancestral lands. The brilliant victory in the 44-day war reversed the unjust historical process that had begun long ago.