Teymur Musayev Azərbaycan Respublikasının səhiyyə naziri təyin edilib
Bununla bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Sərəncam imzalayıb. Sərəncama əsasən, “Azərbaycan Respublikası səhiyyə nazirinin vəzifələrini müvəqqəti icra etmək səlahiyyətinin verilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 23 aprel tarixli 2602 nömrəli Sərəncamı (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2021, № 4, maddə 372) ləğv edilib.
Dövlət başçısının digər Sərəncamı ilə Teymur Yusif oğlu Musayev Azərbaycan Respublikasının səhiyyə naziri təyin edilib.

Теймур Мусаев назначен министром здравоохранения Азербайджанской Республики
В связи с этим Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев подписал Распоряжение. Согласно Распоряжению, отменено Распоряжение Президента Азербайджанской Республики «О возложении полномочий временного исполнения обязанностей министра здравоохранения Азербайджанской Республики» от 23 апреля 2021 года номер 2602 (Собрание законодательства Азербайджанской Республики, 2021, № 4, статья 372).
Другим Распоряжением главы государства Теймур Юсиф оглу Мусаев назначен министром здравоохранения Азербайджанской Республики.