Ukraynanın səhiyyə naziri Fəxri Xiyabanı, Şəhidlər Xiyabanı və Zəfər Parkını ziyarət edib
Azərbaycanda rəsmi səfərdə olan Ukrayna Respublikasının səhiyyə naziri Viktor Lyaşkonun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin rəsmiləri ilə birgə Fəxri Xiyabana gələrək, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarı önünə tər gül dəstələri qoyublar.
Qonaqlar görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə Əliyevanın, böyük alim, ictimai-siyasi xadim və səhiyyə təşkilatçısı Əziz Əliyevin, eləcə də tanınmış elm xadimi Tamerlan Əliyevin məzarlarını da ziyarət edərək üzərinə çiçəklər düzüblər.
Daha sonra Ukrayna nümayəndə heyəti Şəhidlər Xiyabanına gələrək, Azərbaycanın azadlığı və ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçmiş qəhrəman Vətən övladlarının, həmçinin Ukrayna əsilli Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Viktor Seryoqinin xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarları üzərinə güllər qoyublar.
Səfər çərçivəsində Ukrayna nümayəndə heyəti Zəfər Parkını da ziyarət ediblər. Onlar xatirə daşının önünə gül dəstələri düzərək şəhidlərin əziz xatirəsini ehtiramla anıblar.
Qeyd edək ki, rəsmi səfər çərçivəsində Ukrayna Respublikasının səhiyyə naziri Viktor Lyaşko Azərbaycan Respublikasının səhiyyə naziri Teymur Musayevlə görüşü baş tutacaq.

Министр здравоохранения Украины посетил Аллею почётного захоронения, Шехидляр хиябаны и Парк Победы
Находящаяся с официальным визитом в нашей стране делегация во главе с министром здравоохранения Украины Виктором Ляшко и руководство Министерства здравоохранения Азербайджанской Республики посетили Аллею почетного захоронения, где почтили память общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева и возложили цветы к его могиле.
Также были возложены цветы на могилы выдающегося учёного-офтальмолога, академика Зарифы ханым Алиевой, видного общественно-политического деятеля, организатора здравоохранения Азиза Алиева и талантливого врача Тамерлана Алиева.
Затем гости посетили Шехидляр хиябаны, где с уважением почтили память героических сынов нашей страны, отдавших жизнь в борьбе за свободу, суверенитет и территориальную целостность Родины, в том числе Национального героя Азербайджана украинского происхождения Виктора Серегина.
В рамках визита украинская делегация, посетив парк Победы, у входа в парк перед памятным камнем возложили цветы и с глубоким уважением почтили светлую память наших шехидов.
Следует отметить, что в рамках официального визита состоится встреча министра здравоохранения Украинской Республики Виктора Ляшко с министром здравоохранения Азербайджанской Республики Теймуром Мусаевым.