Vətən, xalq naminə fədakarlıq, sərhəd tanımayan xeyirxahlıq, mərhəmət və şəfqət...
Bu gün Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın doğum günüdür
Dövlətinin və xalqının maraqlarını hər şeydən daim üstün tutan görkəmli ictimai-siyasi xadim Mehriban Əliyeva Birinci xanım kimi Azərbaycan Respublikasının inkişafı naminə yorulmadan çalışır və ölkəmizin tərəqqisinə layiqli töhfələr verir. Mehriban xanım Əliyevanın humanizm, mərhəmət və nəciblik kimi ali mənəvi keyfiyyətlərində irəli gələn əzmkar və çoxsahəli fəaliyyətinin təməlində xalqa layiqli xidmət dayanır.
Xeyirxahlığı, mərhəməti, insanlara qayğı, sevgisi, nəcib təşəbbüsləri və bənzərsiz ictimai fəaliyyəti ilə Mehriban xanım cəmiyyətin bütün təbəqələrinin dərin rəğbət və hörmətini qazanıb.
Ulu Öndərin adını şərəflə daşıyan Heydər Əliyev Fondu Mehriban xanımın rəhbərliyi ilə Ümummilli Liderimizin müdrikliyə əsaslanan həyat və fəaliyyətini, zəngin dövlətçilik irsini öyrənən ideoloji-humanitar mərkəz kimi üzərinə götürdüyü çətin vəzifənin öhdəsindən layiqincə gəlir, xalqımızın rifahına yönəlmiş irimiqyaslı layihələrin təşəbbüskarı və fəal icraçısıdır.
Birinci vitse-prezidentin təşəbbüsü ilə digər sahələrlə yanaşı, səhiyyənin tərəqqisi naminə irimiqyaslı layihələr uğurla həyata keçirilir.
Vətən Müharibəsindən dərhal sonra Birinci vitse-prezidentin təşəbbüsü ilə Səhiyyə Nazirliyinin Sanator-Kurort Reabilitasiya Mərkəzi müharibə veteranlarının xidmətinə verilib. Mehriban xanımın təşəbbüskarı olduğu “Diabetli uşaqlara ən yüksək qayğı”, “Talassemiyasız həyat naminə”, digər mərhəmət, həyat dolu layihələr, xeyriyyə aksiyaları böyük sevgi və rəğbətlə qarşılanır.
Hamıya örnək olan genişmiqyaslı fəaliyyətinin əsasını əməli işi ilə təsdiq edən Mehriban xanım Azərbaycan qadınlarının lideridir.
İxtisasca həkim olan Mehriban xanım Əliyeva səhiyyə sahəsində çalışanlara həmişə diqqət və qayğı göstərir, tibb işçilərinin əməyini və fədakarlığını daim yüksək qiymətləndirir.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın “həkimlərin hər an qəbul etdikləri qərarlar, peşəkar bilik və bacarıqları, fədakarlıq və şəfqəti bizim əsas silahımız və ümidimizdir” söylədiyi fikirlər bu sahənin nümayəndələrinə əlavə stimul verir.
Səhiyyə Nazirliyinin rəhbərliyi və kollektivi Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyevanı doğum günü münasibətilə təbrik edir, möhkəm cansağlığı arzulayır, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti ilə birgə Vətənimizin tərəqqisi naminə yorulmaz fəaliyyətlərində yeni-yeni uğurlar diləyir!

Беззаветное служение Родине и народу, неиссякаемая доброта, милосердие и гуманизм…
Сегодня день рождения Первого вице-президента Азербайджанской Республики, президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан ханым Алиевой
Выдающийся общественно-политический деятель Мехрибан Алиева ставит интересы нашей страны и народа превыше всего, как первая леди она неустанно трудится на благо развития Азербайджанской Республики. В основе упорной и многогранной деятельности Мехрибан ханым Алиевой, обусловленной такими высшими моральными качествами, как гуманизм, милосердие и благородство, лежит достойное служение своему народу.
Неиссякаемой добротой и милосердием, своими благородными инициативами и многогранной общественной деятельностью Мехрибан ханым снискала глубокое уважение и почтение нашего народа.
Под руководством Мехрибан ханым Фонд Гейдара Алиева, с честью носящий имя нашего Великого лидера, достойно справляется со сложной задачей, возложенной на него как идейно-гуманитарный центр, изучающий богатое духовно-нравственное наследие Общенационального лидера, является инициатором и координатором масштабных проектов, направленных на благосостояние нашего народа.
По инициативе Мехрибан ханым Алиевой реализуются масштабные и важные проекты по развитию отечественного здравоохранения.
После окончания Отечественной войны по инициативе Первого вице-президента Азербайджана для ветеранов войны был сдан в эксплуатацию Санаторно-курортный реабилитационный центр. Инициированные Мехрибан Алиевой уникальные проекты, такие как «Самая высокая забота о детях, страдающих сахарным диабетом», «Во имя жизни без талассемии», «Реконструкция и строительство медицинских учреждений», а также благотворительные акции находят отклик в сердцах граждан.
Своим гуманизмом и масштабной практической деятельностью Мехрибан ханым демонстрирует миру образ современной азербайджанской женщины.
Высокая оценка Первым вице-президентом, врача по профессии Мехрибан Алиевой деятельности работников здравоохранения и ее высказывание «ежеминутные решения врачей, их профессиональные знания и навыки, их самоотверженность и сострадание – главное наше оружие и наша надежда» придают дополнительный стимул всем врачам нашей страны.
Руководство и коллектив Министерства здравоохранения поздравляют Первого вице-президента Азербайджанской Республики Мехрибан Алиеву с днем рождения, желают ей и Президенту Азербайджанской Республики крепкого здоровья и успехов в их кропотливой работе на благо развития нашей Родины!