Azərbaycan Respublikasının səhiyyə naziri Teymur Musayev ilə Türkiyəli həmkarı Fahrettin Koca arasında telefon danışığı olub
Telefon danışığı zamanı Teymur Musayev Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin tapşırıq və göstərişlərinə uyğun olaraq, Bakı və digər şəhərlərdə, eləcə də Naxçıvan Muxtar Respublikasında yerləşən tibb müəssisələrinin zəlzələdə zərər çəkmiş şəxslərin müalicəsi üçün hazır vəziyyətə gətirildiyini Türkiyəli həmkarının diqqətinə çatdırmışdır.
“Bu məqsədlə, ümumilikdə tibb müəssisələrində 2000 çarpayı ayrılmışdır. Ehtiyac olduğu təqdirdə, Azərbaycanlı tibb mütəxəssisləri yaralanmış şəxslərin müalicəsinə tibbi dəstək göstərməyə tam hazırdır”.
Teymur Musayev yaralıların tezliklə sağalmasını arzulayıb və həlak olmuş şəxslərin ailələrinə Allahdan səbr diləyib.

Состоялся телефонный разговор между министром здравоохранения Азербайджанской Республики Теймуром Мусаевым и его турецким коллегой Фахреттином Коджой
В ходе телефонного разговора Теймур Мусаев сообщил своему турецкому коллеге, что в соответствии с поручениями и указаниями Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева медицинские учреждения, расположенные в Баку и других городах, а также в Нахчыванской Автономной Республике, приведены в состояние готовности для лечения пострадавших при землетрясении в Турции.
«С этой целью в медицинских учреждениях выделено 2000 коек. В случае необходимости азербайджанские врачи готовы оказать медицинскую помощь в лечении пострадавших».