Azərbaycan Respublikasının səhiyyə naziri Teymur Musayev ilə Türkiyəli həmkarı Fahrettin Koca arasında telefon danışığı olub
Telefon danışığı zamanı Teymur Musayev Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin tapşırıq və göstərişlərinə uyğun olaraq, Bakı və digər şəhərlərdə, eləcə də Naxçıvan Muxtar Respublikasında yerləşən tibb müəssisələrinin zəlzələdə zərər çəkmiş şəxslərin müalicəsi üçün hazır vəziyyətə gətirildiyini Türkiyəli həmkarının diqqətinə çatdırmışdır.
“Bu məqsədlə, ümumilikdə tibb müəssisələrində 2000 çarpayı ayrılmışdır. Ehtiyac olduğu təqdirdə, Azərbaycanlı tibb mütəxəssisləri yaralanmış şəxslərin müalicəsinə tibbi dəstək göstərməyə tam hazırdır”.
Teymur Musayev yaralıların tezliklə sağalmasını arzulayıb və həlak olmuş şəxslərin ailələrinə Allahdan səbr diləyib.

The Minister of Health of the Republic of Azerbaijan, Teymur Musayev, had a telephone conversation with the Minister of Health of Türkiye Fahrettin Koca.
During the telephone conversation, Teymur Musayev informed his Turkish colleague that, in accordance with the instructions of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, the medical facilities located in Baku and other cities, as well as in the Nakhchivan Autonomous Republic, were put in a state of readiness for the treatment of earthquake victims in Türkiye.
"For this purpose, 2,000 beds have been allocated in medical facilities. If necessary, Azerbaijani medical specialists are fully ready to provide medical support for the treatment of injured persons."