Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyində İsrailin tibb məhsulları istehsal edən aparıcı şirkətınin rəhbər şəxsləri ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyində İsrailin tibb məhsullarının istehsalı üzrə aparıcı şirkətlərindən biri olan “BioPharmax” şirkətinin rəhbər heyəti ilə görüş keçirilib.
Qonaqları salamlayan səhiyyə naziri Teymur Musayev səhiyyə və tibb elmi sahəsində Azərbaycan-İsrail əməkdaşlığının səmərəli olduğunu vurğulayıb. Nazir qeyd edib ki, ölkələrimiz virusologiya, mikrobiologiya və səhiyyənin digər yüksək texnologiyalı sahələrində uğurla əməkdaşlıq edir.
Ölkələrimiz arasında əczaçılıq sahəsində də əlaqələrin uğurla inkişaf etdiyini vurğulayan Teymur Musayev İsraildə əczaçılıqda güclü sənaye potensialının mövcudluğunu, elmi-tədqiqat bazasının inkişaf etdirildiyini, dərman vasitələrinin istehsalı sahəsində innovasiyaların geniş tətbiq olunduğunu diqqətə çatdırdı.
Sonda Azərbaycanın səhiyyə naziri əməkdaşlığın bundan sonra daha da inkişaf edəcəyinə əminliyini qeyd etdi.
Səmimi qarşılanmaya görə minnətdarlığını bildirən “Biopharmax” şirkətinin vitse-prezidenti Yossi Tzabari təmsil etdiyi şirkətin səhiyyənin rəqəmsal transformasiyası və digər sahələrdə Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyi ilə əməkdaşlıqda maraqlı olduğunu vurğuladı.
Görüş zamanı ikitərəfli əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri müzakirə olundu. Həmçinin, “BioPharmax” şirkətinin istehsal etdiyi yüksək texnoloji avadanlıqlarının Azərbaycan səhiyyəsində tətbiqi və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparıldı.

В Министерстве здравоохранения Азербайджана состоялась встреча с руководством одной из ведущих компаний Израиля по производству медицинской продукции
В Министерстве здравоохранения Азербайджана состоялась встреча с руководством BioPharmax - одной из ведущих компаний Израиля по производству медицинской продукции.
Поприветствовав гостей, министр здравоохранения Теймур Мусаев подчеркнул эффективное азербайджано-израильское сотрудничество в области здравоохранения и медицинской науки. Министр отметил, что наши страны успешно сотрудничают в вирусологии, микробиологии и в других высокотехнологичных областях здравоохранения.
Подчеркнув успешное развитие отношений между нашими странами в области фармацевтики, Теймур Мусаев отметил, что в Израиле создана мощная фармацевтическая промышленность, в стране развита научно-исследовательская база и инновации в производстве лекарственных препаратов.
В завершение министр здравоохранения Азербайджана выразил надежду на дальнейшее развитие сотрудничества.
Выразив признательность за теплый прием, вице-президент компании Biopharmax Йосси Цабари подчеркнул, что представляемая им компания заинтересована в сотрудничестве с Министерством здравоохранения Азербайджана по исследованиям в области цифровой трансформации здравоохранения и в других сферах.
В ходе встречи были обсуждены перспективы развития двустороннего сотрудничества. Также состоялся широкий обмен мнениями по внедрению производимого BioPharmax высокотехнологичного оборудования в здравоохранении Азербайджана и по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.