Səhiyyə Nazirliyində Böyük Britaniyanın ölkəmizdəki səfiri Ceyms Layl Şarpın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
Səhiyyə Nazirliyində Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Ceyms Layl Şarpın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
Qonaqları salamlayan səhiyyə nazirinin birinci müavini, səhiyyə nazirinin vəzifələrini müvəqqəti icra edən Teymur Musayev Azərbaycan-Böyük Britaniya münasibətlərinin dinamik inkişaf tendensiyasına malik olduğunu vurğulayıb. Onun sözlərinə görə, ölkələrimiz arasında bir çox sahəni ehtiva edən çoxşaxəli rasional münasibətlər mövcuddur. Səhiyyə nazirinin vəzifələrini müvəqqəti icra edən Teymur Musayev gələcəkdə elmi-tibbi və digər sahələrdə əməkdaşlığın daha da uğurla inkişaf etdiriləcəyinə ümidvar olduğunu qeyd edib.
Öz növbəsində səfir Ceyms Layl Şarp 44 gün davam edən Vətən müharibəsində işğaldan azad olunmuş ərazilərdə tibb müəsissələrinin yaradılmasında Böyük Britaniyanın köməyini əsirgəməyəcəyini vurğulayıb. Ümumbəşəri bəlaya çevrilən COVID-19 pandemiyası məsələsinə toxunan Ceyms Layl Şarp, postkovid dövründə Azərbaycan-Böyük Britaniya arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsinin daha da zəruri olduğunu qeyd edib.
Qarşılıqlı anlaşma şəraitində keçən görüşdə tərəflər səhiyyə və tibb elmi sahəsində əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi, həmçinin əczaçılıq sənayesində gələcək əməkdaşlığın önəmliyini qeyd ediblər.

A meeting with a delegation led by Ambassador of the United Kingdom to Azerbaijan James Sharp was held at the Ministry of Health.
A meeting was held at the Ministry of Health with a delegation led by Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Azerbaijan James Sharp.
Welcoming the guests, First Deputy Minister of Health, Acting Minister of Health Teymur Musayev stressed the dynamic development of Azerbaijani-British relations. According to him, there are diverse rational relations between our countries in many areas. Mr. Musayev expressed hope for further development of successful cooperation in medical science and other fields.
In turn, Ambassador James Sharp stressed that the United Kingdom stands ready to support the establishment of medical facilities in the territories liberated during the 44-day Patriotic war. Touching upon the global COVID-19 pandemic disaster, Mr. Sharp noted the need to expand cooperation between Azerbaijan and the United Kingdom in the post-COVID period.
During the meeting, the sides underlined the importance of developing cooperation in the field of health and medical science, as well as future cooperation in the pharmaceutical industry.