AR Səhiyyə Nazirliyində BMT-nin İnkişaf Proqramı Azərbaycandakı nümayəndəliyi ilə görüş keçirilib
Səhiyyə nazirinin birinci müavini, səhiyyə nazirinin vəzifələrini müvəqqəti icra edən Teymur Musayev Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının (BMTİP) Azərbaycanda Rezident Nümayəndəsi Alessandro Frakassettini ölkəmizdəki fəaliyyət müddətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib.
Cənab Frakasettinin sözlərinə görə, Azərbaycanda fəaliyyəti zamanı onun rəhbər etdiyi təşkilat BMT-nin İnkişaf Proqramı çərçivəsində 30-a yaxın layihələrini həyata keçirib. Onların sırasında o, dərman vasitələrinin satınalma və çatdırılma prosesini, “Ölkədə tibbi təchizat sisteminin gücləndirilməsində Səhiyyə Nazirliyinə dəstək” proqramını vurğulayıb.
Səhiyyə nazirinin birinci müavini, səhiyyə nazirinin vəzifələrini müvəqqəti icra edən Teymur Musayev öz növbəsində tərəflərin uğurlu əməkdaşlığını və BMTİP-nin Azərbaycanda İİV/QİÇS xəstəliklərlə mübarizədə xüsusi rolunu vurğulayıb. O, COVID-19 pandemiyası dövründə Azərbaycana dərman və tibb ləvazimatlarının gətirilməsi ilə bağlı təchizatda yaranan çətinlikləri qeyd edərək bu problemlərin aradan qaldırmasında hər iki tərəfin uğurlu səylərini vurğuladı.
Görüşdə problemlərin aradan qaldırılmasında səmərəli əməkdaşlığın mahiyyəti vurğulandı.
BMTİP-nin növbəti rəhbərliyi ilə əməkdaşlığın yüksək səviyyədə davam edəcəyinə əminlik ifadə edən Teymur Musayev, cənab Frakassettiyə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

A meeting was held at the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan with the UN Development Program in Azerbaijan
First Deputy Minister of Health, Acting Minister of Health Teymur Musayev received United Nations Development Program (UNDP) Resident Representative in Azerbaijan Alessandro Fracassetti on the occasion of the expiration of his term in our country.
According to Mr. Fracasetti, during his tenure in Azerbaijan, under the UN Development Program, about 30 projects have been implemented. Among them, he noted the process of procurement and delivery of medicines within the program "Support to the Ministry of Health in strengthening the medical supply system in the country".
In turn, the First Deputy Minister of Health, Acting Minister of Health Teymur Musayev stressed the successful cooperation between the parties and the special role of UNDP in the fight against HIV / AIDS in Azerbaijan. He noted the challenges in the supply of medicines and medical supplies to Azerbaijan during the COVID-19 pandemic, and stressed the successful efforts of both sides to address these issues.
The importance of effective cooperation in overcoming problems was stressed at the meeting.
Expressing confidence that cooperation with the next UNDP leadership will continue at a high level, Teymur Musayev wished Mr. Fracassetti success in his future endeavors.