Səhiyyə Nazirliyində ABŞ Beynəlxalq İnkişaf Agentliyinin Azərbaycan üzrə missiyasının direktoru və ÜST-nin ölkəmizdəki nümayəndəliyinin rəhbəri ilə görüş keçirilib
Səhiyyə Nazirliyində ABŞ Beynəlxalq İnkişaf Agentliyinin (USAID) Azərbaycan üzrə missiyasının direktoru Cey Sinqx və Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının (ÜST) Azərbaycan nümayəndəliyinin rəhbəri Hande Harmancı ilə görüş keçirilib.
Qonaqları salamlayan səhiyyə naziri Teymur Musayev bildirib ki, Prezident İlham Əliyevin sayəsində pandemiya ilə mübarizədə Azərbaycan vətəndaşları müxtəlif texnoloji platformalar əsasında hazırlandığı bütün peyvəndlərlə təmin edilib: “Bundan əlavə, Azərbaycan COVID-19-la uğurla mübarizə aparır və hazırda ölkədə pandemiya şəraiti nəzarət altındadır”.
Görüş zamanı nazir həmçinin ölkəmizdə rəqəmsal və innovativ texnologiyalardan istifadə, səhiyyə sistemində aparılan islahatlar haqqında məlumat verib.
Müharibədə iştirak edən şəxslərin və ailə üzvlərinin psixoloji və posttravmatik reabilitasiyası istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.
Həmçinin işğalından azad edilmiş və digər ərazilərdə tibbi infrastrukturun bərpası, səhiyyə müsəssisələrində yeni texnologiyaların tədbiq edilməsi müzakirə olunub.
İşgüzar və səmimi şəraitdə keçən görüş zamanı gələcəkdə birgə layihələrin həyata keçirilməsinin vacibliyi qeyd edilib.

В Минздраве состоялась встреча с директором миссии USAID в Азербайджане и главой азербайджанского представительства ВОЗ
В Министерстве здравоохранения состоялась встреча с директором миссии Агентства США по международному развитию (USAID) в Азербайджане Джеем Сингхом и главой азербайджанского представительства Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Ханде Харманджи.
Поприветствовав гостей, министр здравоохранения Теймур Мусаев отметил, что благодаря усилиям Президента Ильхама Алиева граждане Азербайджана были обеспечены всеми вакцинами, разработанными на разных технологических платформах.
В ходе встречи министр предоставил информацию об использовании цифровых и инновационных технологий в нашей стране, а также о проводимых реформах в системе здравоохранения.
Стороны обменялись мнениями по вопросам психологической и посттравматической реабилитации ветеранов войны и членов их семей, восстановления медицинской инфраструктуры на освобожденных территориях и других районах, внедрения новых технологий в учреждениях здравоохранения и др.
В ходе встречи, прошедшей в дружественной и деловой атмосфере, была отмечена важность реализации совместных проектов в будущем.