Bu gün X Qlobal Bakı Forumu çərçivəsində səhiyyə naziri Teymur Musayevlə Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) İnsanın İmmunçatışmazlığı Virusu/Qazanılmış İmmun Çatışmazlığı Sindromu üzrə Birgə Proqramının (UNAIDS) İcraçı direktoru, BMT-nin Baş katibinin müavini xanım Vinni Byanyima arasında görüş keçirilib.
Qlobal Bakı Forumunda iştirak etdiyinə görə UNAIDS-in İcraçı direktoruna təşəkkürünü bildirən Teymur Musayev Azərbaycanın BMT-nin aidiyyəti institutları ilə yaxından əməkdaşlıq etdiyini və onların fəaliyyətini dəstəklədiyini vurğuladı.
X Qlobal Bakı Forumunda iştirakından məmnunluğunu bildirən Vinni Byanyima Forumun çox yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu dedi. UNAIDS-in İcraçı direktoru Azərbaycanın AİDS və digər yoluxucu xəstəliklərə qarşı mübarizə sahəsində gördüyü işləri müsbət qiymətləndirdi.

Сегодня в рамках X Глобального Бакинского форума состоялась встреча министра здравоохранения Азербайджана Теймура Мусаева и исполнительного директора Объединенной программы Организации объединенных наций (ООН) по борьбе с вирусом иммунодефицита человека/синдромом приобретенного иммунодефицита человека (UNAIDS), заместителя генерального секретаря ООН Винни Бьянимы.
Поблагодарив исполнительного директора UNAIDS за участие в Глобальном Бакинском форуме, Теймур Мусаев подчеркнул, что Азербайджан тесно сотрудничает с соответствующими институтами ООН и поддерживает их деятельность.
Bыразив удовлетворение участием в Х Глобальном Бакинском форуме, Винни Бьянима отметила его прекрасную организацию. Исполнительный директор UNAIDS положительно оценила работу, проделанную в Азербайджане по борьбе со СПИДом и другими инфекционными заболеваниями.