Bu gün X Qlobal Bakı Forumu çərçivəsində səhiyyə naziri Teymur Musayevlə Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) İnsanın İmmunçatışmazlığı Virusu/Qazanılmış İmmun Çatışmazlığı Sindromu üzrə Birgə Proqramının (UNAIDS) İcraçı direktoru, BMT-nin Baş katibinin müavini xanım Vinni Byanyima arasında görüş keçirilib.
Qlobal Bakı Forumunda iştirak etdiyinə görə UNAIDS-in İcraçı direktoruna təşəkkürünü bildirən Teymur Musayev Azərbaycanın BMT-nin aidiyyəti institutları ilə yaxından əməkdaşlıq etdiyini və onların fəaliyyətini dəstəklədiyini vurğuladı.
X Qlobal Bakı Forumunda iştirakından məmnunluğunu bildirən Vinni Byanyima Forumun çox yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu dedi. UNAIDS-in İcraçı direktoru Azərbaycanın AİDS və digər yoluxucu xəstəliklərə qarşı mübarizə sahəsində gördüyü işləri müsbət qiymətləndirdi.

Today, within the framework of the 10th Global Baku Forum, a meeting was held between the Minister of Health of Azerbaijan, Teymur Musayev and the Executive Director of the Joint United Nations (UN) Program to Combat Human Immunodeficiency Virus/Acquired Immunodeficiency Syndrome (UNAIDS), Deputy Secretary General of the UN, Winnie Byanyima.
Expressing his gratitude to the Executive Director of UNAIDS for participating in the Global Baku Forum, Teymur Musayev emphasized that Azerbaijan closely cooperates with the relevant UN institutions and supports their activities.
Winnie Byanyima, who expressed her satisfaction in participating in the 10th Global Baku Forum, noted the excellent organization of the Forum. The Executive Director of UNAIDS positively evaluated the work done by Azerbaijan in the fight against AIDS and other infectious diseases.