Rasim Miskin oğlu İsmayılov
1980-ci ildə Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 36 saylı məktəbin 1-ci sinfinə gedib və 1988-ci ildə həmin məktəbin 8-ci sinifini bitirərək Səbail rayonu 2 saylı H.Mahmudbəyov adına texniki – humanitar liseyin 9-cu sinifinə qəbul olunub.
1990-cı ildə həmin liseyi bitirərək N.A. Voznesenski adına Leninqrad Maliyyə İqtisad İnstitutunun Bakı filialına qəbul olub. 1995-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun kommersiya fakultəsini fərqlənmə diplomu ilə bitirib.
İnstitutu bitirdikdən sonra 2001-ci ilin sentyabr ayınadək Respublika Gigiyena və Epidemiologiya mərkəzində 1-ci dərəcəli mühasib-təftişçi, ali dərəcəli mühasib-təftişçi və aparıcı iqtisadçı vəzifələrində çalışıb.
2001-ci ilin sentyabr ayında Muğan Kommersiya bankında valyuta əməliyyatları üzrə mütəxəssis kimi fəaliyyətə başlayıb. 2002-ci ilin dekabr ayında həmin bankın müştərilərə xidmət departamentinin rəis müavini, 2003-cü ilin noyabr ayında əməliyyat idarəsinin rəisi və 2005-ci ilin dekabr ayında bankın İdarə heyətinin sədr müavini təyin olunub və 2017-ci ilin aprel ayınadək həmin vəzifədə işləyib.
2017-ci ilin aprel ayından avqust ayınadək “Baker Tilly Azərbaycan” audit şirkətində qiymətləndirmə üzrə məsləhət xidmətləri təqdim edib.
2017-ci ilin avqust ayından 2018-ci ilin oktyabr ayınadək Polşa Respublikasında fəaliyyət göstərən, xarici ticarətlə məşğul olan Fertiz S.A şirkətində baş direktorun maliyyə məsələləri üzrə müşaviri vəzifəsində işləyib.
2018-ci ilin oktyabr ayından Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin Maliyyə baş idarəsinin rəis müavini vəzifəsində işləyib.

Rasim Miskin oglu Ismayilov
In 1980, he enrolled in the first grade at School No. 36 in the Narimanov district of Baku and completed the 8th grade in 1988. He was then admitted to the 9th grade of the Technical-Humanitarian Lyceum No. 2 named after H. Mahmudbeyov in the Sabail district.
Upon graduating from the lyceum in 1990, he entered the Baku branch of the Leningrad Institute of Finance and Economics named after N.A. Voznesensky. In 1995, he graduated from the commercial faculty of the Azerbaijan State Economic Institute with a degree.
After completing his studies, until September 2001, he held positions such as first-degree accountant-inspector, senior accountant-inspector, and leading economist at the Republican Center for Hygiene and Epidemiology.
In September 2001, he began working as a specialist in currency operations at Muğan Commercial Bank. By December 2002, he became the deputy head of the customer service department, was appointed head of the operations department in November 2003, and served as the deputy chairman of the bank's Management Board in December 2005, holding this position until April 2017.
From April 2017 to August 2017, he provided advisory services in evaluation at "Baker Tilly Azerbaijan" audit firm.
From August 2017 to October 2018, he worked as a financial advisor to the CEO at Fertiz S.A., a company engaged in foreign trade operating in the Republic of Poland.
From October 2018 to February 2022, he worked as the deputy head of the Finance Department of the State Tax Service under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan.