Rasim Miskin oğlu İsmayılov
1980-ci ildə Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 36 saylı məktəbin 1-ci sinfinə gedib və 1988-ci ildə həmin məktəbin 8-ci sinifini bitirərək Səbail rayonu 2 saylı H.Mahmudbəyov adına texniki – humanitar liseyin 9-cu sinifinə qəbul olunub.
1990-cı ildə həmin liseyi bitirərək N.A. Voznesenski adına Leninqrad Maliyyə İqtisad İnstitutunun Bakı filialına qəbul olub. 1995-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun kommersiya fakultəsini fərqlənmə diplomu ilə bitirib.
İnstitutu bitirdikdən sonra 2001-ci ilin sentyabr ayınadək Respublika Gigiyena və Epidemiologiya mərkəzində 1-ci dərəcəli mühasib-təftişçi, ali dərəcəli mühasib-təftişçi və aparıcı iqtisadçı vəzifələrində çalışıb.
2001-ci ilin sentyabr ayında Muğan Kommersiya bankında valyuta əməliyyatları üzrə mütəxəssis kimi fəaliyyətə başlayıb. 2002-ci ilin dekabr ayında həmin bankın müştərilərə xidmət departamentinin rəis müavini, 2003-cü ilin noyabr ayında əməliyyat idarəsinin rəisi və 2005-ci ilin dekabr ayında bankın İdarə heyətinin sədr müavini təyin olunub və 2017-ci ilin aprel ayınadək həmin vəzifədə işləyib.
2017-ci ilin aprel ayından avqust ayınadək “Baker Tilly Azərbaycan” audit şirkətində qiymətləndirmə üzrə məsləhət xidmətləri təqdim edib.
2017-ci ilin avqust ayından 2018-ci ilin oktyabr ayınadək Polşa Respublikasında fəaliyyət göstərən, xarici ticarətlə məşğul olan Fertiz S.A şirkətində baş direktorun maliyyə məsələləri üzrə müşaviri vəzifəsində işləyib.
2018-ci ilin oktyabr ayından Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin Maliyyə baş idarəsinin rəis müavini vəzifəsində işləyib.

Расим Мискин оглы Исмаилов
В 1980 году он пошел в 1-й класс школы №36 Наримановского района города Баку, а в 1988 году, окончив 8-й класс этой школы, был принят в 9-й класс техникума-гуманитарного лицея им. имени Х.Махмудбекова №2, Сабаильский район.
Окончив эту среднюю школу в 1990 году, Н.А. Он был принят в Бакинский филиал Ленинградского института финансовой экономики им. Вознесенского. В 1995 году с отличием окончил коммерческий факультет Азербайджанского государственного экономического института.
После окончания института до сентября 2001 года работал бухгалтером-инспектором первого класса, старшим бухгалтером-инспектором и ведущим экономистом в Республиканском центре гигиены и эпидемиологии.
В сентябре 2001 года начал работать в Муганском коммерческом банке специалистом по валютным операциям. В декабре 2002 года он был назначен заместителем начальника отдела обслуживания клиентов этого банка, в ноябре 2003 года - начальником операционного отдела, а в декабре 2005 года назначен заместителем председателя совета директоров банка. работал на этой должности до апреля 2017 года.
С апреля по август 2017 года оказывал консультационные услуги по оценке в аудиторской компании «Бейкер Тилли Азербайджан».
С августа 2017 по октябрь 2018 года работал советником генерального директора по финансовым вопросам во внешнеторговой компании Fertiz S.A., работающей в Республике Польша.
С октября 2018 года работал заместителем начальника Финансового управления Государственной налоговой службы Министерства экономики Азербайджанской Республики.