İlqar Əbülfəz oğlu Qasımov
Qasımov İlqar Əbülfəz oğlu 12 aprel 1965-ci il tarixdə Bakı şəhərində anadan olub. 1982-ci ildə Bakı şəhəri 134 saylı orta məktəbi bitirib, həmin ildə Azərbaycan Tibb İnstitutunun müalicə-işi fakültəsinə daxil olub, 1988-ci ildə oranı bitirib. 1989-cu il tarixdən 1990-cı il tarixə kimi Elmi-Tədqiqat Travmatologiya və Ortopediya İnstitutunda “Travmatologiya və ortopediya” ixtisası üzrə internatura keçib. İnternaturanı bitirdikdən sonra 1999-cu il tarixdən həmin institutda kiçik elmi işçi kimi fəaliyyətə başlayıb.
1994-cü il tarixdə Priorov adına Moskva şəhərinin Mərkəzi Travmatologiya İnstitutunda tibb elmləri namizədliyi, 1996-cı ildən 2000-ci il tarixədək Moskva şəhərinin Mərkəzi Travmatologiya İnstitutunda doktoranturada olub və tibb elmləri doktoru elmi dərəcəsini alıb. 2000-ci il tarixdən 2004-cü il tarixə kimi Moskva şəhərinin Priorov adına Moskva ETTOİ-da İri oynaqların artroplastikası və endoprotezləşdirilməsi şöbəsində baş elmi işçi vəzifəsində, 2004-2006-cı il tarixə kimi Rusiya Tibb Akademiyasının Diplomdan sonrakı Təkmilləşdirmə İnstitutunda Travmatologiya və Ortopediya kafedrasının elmi işçisi, 2006-cı il tarixdən 2017-ci il tarixədək Bakı şəhərinin bir neçə özəl klinikalarında fəaliyyət göstərib.
17.08.2017-ci il tarixdən Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin göndərişi əsasında Azərbaycan Elmi-Tədqiqat Travmatologiya və Ortopediya İnstitutunun direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Eyni zamanda 2019-cu il tarixdən Əziz Əliyev adına Həkimləri Təkmilləşdirmə İnstitutunun “Travmatologiya və ortopediya” kafedrasının müdiri vəzifəsində çalışır.

Ильгар Абульфаз оглы Гасымов
Ильгар Гасымов родился 12 апреля 1965 года в Баку. В 1982 году окончил среднюю школу №134 города Баку, в том же году поступил на лечебный факультет Азербайджанского медицинского института, который окончил в 1988 году. С 1989 по 1990 год проходил интернатуру в НИИ травматологии и ортопедии по специальности «Травматология и ортопедия». После окончания интернатуры в 1999 году начал работать младшим научным сотрудником этого института.
В 1994 году он был кандидатом медицинских наук Центрального Московского института травматологии им. Приорова, а с 1996 по 2000 год был аспирантом Центрального Московского института травматологии и получил учёную степень доктора медицинских наук. С 2000 по 2004 год работал старшим научным сотрудником отделения артропластики и эндопротезирования крупных суставов Московского ЭТТОИ имени Приорова, с 2004 по 2006 год — научный сотрудник кафедры травматологии и ортопедии НИИ последипломного образования им. Сотрудник Российской медицинской академии, с 2006 по 2017 год работал в нескольких частных клиниках Баку.
С 17.08.2017 года на основании направления Министерства здравоохранения Азербайджанской Республики назначен директором Азербайджанского научно-исследовательского института травматологии и ортопедии.
При этом с 2019 года он работает заведующим отделением «Травматологии и ортопедии» Института усовершенствования врачей имени Азиза Алиева.