Nadir Azər oğlu Zeynalov
Zeynalov Nadir Azər oğlu 24 oktyabr 1976-cı il tarixdə Bakı şəhərində ziyalı ailəsində doğulub. Orta təhsilini Bakı şəhəri 20 nömrəli məktəbdə alıb. 1999-cu ildə Azərbaycan Tibb Universitetinin (ATU) I müalicə-profilaktika fakültəsini fərqlənmə diplomu ilə bitirib. Sonrakı əmək fəaliyyəti ATU-nun I cərrahi xəstəliklər kafedrası ilə bağlı olub: 1999-2001-ci illərdə klinik ordinator, 2001-2004-cü illərdə aspirant, 2005-2013-cü illərdə assistent, 2013-cü ildən hazıradək həmin kafedranın dosenti vəzifəsində çalışır.
2006-cı ildə tibb üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini, 2021-ci ildə cərrahlıq üzrə dosent elmi adını almışdır. 2015-ci ildən başlayaraq inzibati vəzifələrdə çalışmışdır. Belə ki, 2015-2016-cı illərdə ATU-nun Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri, 2016-2019-cu illərdə ATU-nun Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, 2019-2021-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin Aparatının rəhbəri vəzifəsində çalışıb.

Надир Азер оглы Зейналов
Надир Зейналов родился 24 октября 1976 года в городе Баку в интеллигентной семье. Среднее образование получил в бакинской школе № 20. В 1999 году окончил Азербайджанский Медицинский Университет (АМУ) с отличием. Дальнейшая его работа была связана с кафедрой хирургических болезней АМУ: в 1999-2001 годах работал клиническим ординатором, в 2001-2004 годах - аспирантом, в 2005-2013 годах - ассистентом, с 2013 года - по настоящее время он работал доцентом этой кафедры.
В 2006 году получил научную степень доктора философии по медицине, в 2021 году – ученое звание доцента по хирургии. На административных должностях работал с 2015 года. Так, в 2015-2016 годах он работал заведующим отделом международных связей АМУ, в 2016-2019 годах - проректором по международным связям АМУ, а в 2019-2021 годах - начальником Управления Министерство здравоохранения Азербайджанской Республики.