27 sentyabr – Azərbaycanın ərazi bütövlüyünə aparan şanlı yolun başlanğıcı
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamına əsasən 27 sentyabr ölkəmizdə Anım Günü kimi qeyd edilir.
Anım Günü ilə əlaqədar Səhiyyə Nazirliyinin rəhbərliyi və kollektivi Zəfər parkını ziyarət ediblər. Onlar xatirə daşının önünə gül dəstələri düzərək şəhidlərin əziz xatirəsini ehtiramla anıblar.
Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə müzəffər Azərbaycan Ordusunun şücaəti, xalq və dövlətin birliyi nəticəsində əldə olunan zəfərə və qəhrəmanlıq salnaməsinə köklənərək, tariximizin ən şərəfli səhifələrindən biri yazılıb. 27 sentyabr zəfərlə nəticələnən 44 günlük Vətən müharibəmizin və uzaq keçmişdən başlayan ədalətsiz tarixi prosesi dəyişən ərazi bütövlüyümüzün bərpa edilməsi, suverenliyin tam bərqərar olunması və torpaqlarımıza əsl sahiblərinin əbədi qaytarılmasına yol açan qürurverici gündür.

27 сентября – День памяти и начало пути к восстановлению территориальной целостности Азербайджана
Согласно соответствующему Распоряжению Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева 27 сентября в нашей стране отмечается как День памяти.
В День памяти руководство и коллектив Министерства здравоохранения, посетив парк Победы, у входа в парк перед памятным камнем возложили цветы и с глубоким уважением почтили светлую память наших шехидов.
Опираясь на единство народа и власти, победоносная Азербайджанская Армия под руководством Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева вписала в историю нашей страны одну из самых славных страниц. 27 сентября – это день гордости, проложивший путь к восстановлению нашей территориальной целостности, полному установлению суверенитета и возвращению на исконные земли. Блестящая победа в 44-дневной войне изменила несправедливый исторический процесс, начавшийся в далеком прошлом.