Azərbaycan və Türkmənistan arasında səhiyyə sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu mübadilə edilib
Azərbaycan Respublikası ilə Türkmənistan arasında imzalanmış sənədlərin iyunun 22-də Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və Türkmənistan Prezidenti Sərdar Berdiməhəmmədovun iştirakı ilə mübadiləsi mərasimi keçirilib.
Mərasim çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyi ilə Türkmənistanın Səhiyyə və Tibb Sənayesi Nazirliyi arasında səhiyyə sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu mübadilə olunub.
Memorandumu Azərbaycanın səhiyyə naziri Teymur Musayev və Türkmənistanın səhiyyə və tibb sənayesi naziri Mıratberdi Qayıpov mübadilə ediblər.
Sənəd iki ölkə arasında səhiyyə sahəsində əməkdaşlığın inkişafına, təcrübə mübadiləsinin genişləndirilməsinə və qarşılıqlı əlaqələrin daha da möhkəmləndirilməsinə xidmət edəcək.

A Memorandum of Understanding on cooperation in the field of healthcare between Azerbaijan and Turkmenistan was exchanged
A ceremony for the exchange of documents signed between the Republic of Azerbaijan and Turkmenistan was held on 22 June with the participation of President of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of Turkmenistan Serdar Berdimuhamedov.
As part of the ceremony, a Memorandum of Understanding on cooperation in the field of healthcare between the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Health and Medical Industry of Turkmenistan was exchanged.
The Memorandum was exchanged by Azerbaijan’s Minister of Health, Teymur Musayev, and Turkmenistan’s Minister of Health and Medical Industry, Myratberdi Gayypov.
The document will serve to advance cooperation in the field of healthcare between the two countries, expand the exchange of expertise and best practices, and further strengthen bilateral relations.