Azərbaycan və Türkmənistan arasında səhiyyə sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu mübadilə edilib
Azərbaycan Respublikası ilə Türkmənistan arasında imzalanmış sənədlərin iyunun 22-də Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və Türkmənistan Prezidenti Sərdar Berdiməhəmmədovun iştirakı ilə mübadiləsi mərasimi keçirilib.
Mərasim çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyi ilə Türkmənistanın Səhiyyə və Tibb Sənayesi Nazirliyi arasında səhiyyə sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu mübadilə olunub.
Memorandumu Azərbaycanın səhiyyə naziri Teymur Musayev və Türkmənistanın səhiyyə və tibb sənayesi naziri Mıratberdi Qayıpov mübadilə ediblər.
Sənəd iki ölkə arasında səhiyyə sahəsində əməkdaşlığın inkişafına, təcrübə mübadiləsinin genişləndirilməsinə və qarşılıqlı əlaqələrin daha da möhkəmləndirilməsinə xidmət edəcək.

Между Азербайджаном и Туркменистаном состоялся обмен Меморандумом о взаимопонимании по сотрудничеству в сфере здравоохранения
22 июня с участием Президента Азербайджана Ильхама Алиева и Президента Туркменистана Сердара Бердымухамедова состоялась церемония обмена документами, подписанными между Азербайджанской Республикой и Туркменистаном.
В рамках церемонии состоялся обмен Меморандумом о взаимопонимании по сотрудничеству в сфере здравоохранения между Министерством здравоохранения Азербайджанской Республики и Министерством здравоохранения и медицинской промышленности Туркменистана.
Меморандумом обменялись министр здравоохранения Азербайджана Теймур Мусаев и министр здравоохранения и медицинской промышленности Туркменистана Мыратберди Гайыпов.
Документ будет способствовать развитию сотрудничества между двумя странами в сфере здравоохранения, расширению обмена опытом и дальнейшему укреплению двусторонних связей.